Jak dobrać biustonosz bez ramiączek?

Biustonosz z odpinanymi ramiączkami, który określa się też terminem bardotki znacznie różni się od klasycznego modelu stanika. W większości przypadków, takie biustonosze są usztywniane, ich zadaniem jest by podnieść biust, mniej ważne jest w takim przypadku, by zbierać biust do środka. 

W jaki sposób wybrać ten najwłaściwszy dla siebie, biustonosz bez ramiączek? 

Zasady związane z wyborem biustonosza bez ramiączek są identyczne jak w przypadku stanika klasycznego. Tak samo jak ma to miejsce w przypadku biustonosza codziennego, strapless ma podtrzymywać oraz podnosić biust. Zwykle w przypadku bardotki będzie dla Ciebie odpowiedni ten sam rozmiar, co w przypadku klasycznego, noszonego na codzień stanika. Pamiętać jednak należy, że w niektórych przypadkach, możesz czuć się mało komfortowo, jeśli bez przymierzenia wybierzesz taki sam rozmiar, który ma Twój biustonosz na codzień. Warto to dokładnie zbadać, by nie czuć ciasnoty, zaś kiedy czujesz, że jest Ci ciasno, czujesz się źle, wtedy to sięgnij po większy rozmiar pod biustem. Na pierwszy rzut oka, wydawać się może, że biustonosze strapless są do siebie podobne, niemalże identyczne, jednak tym co je między sobą różni jest kształt, który zostaje nadany piersiom, dzięki zastosowaniu tego a nie innego modelu. Biustonosze strapless nadają się też do różnych dekoltów, więc musisz odpowiedzieć sobie, czy piersi masz wiotkie oraz miękkie, czy też mają okrągły, pełny u góry kształt. Większość modeli biustonoszy bez ramiączek ma też w komplecie ramiączka, które można dopinać przy różnego rodzaju uroczystościach. 

stanik bez ramiączek

Na jaki biustonosz bez ramiączek warto się zdecydować, które modele są w modzie? 

Biustonosze bez ramiączek ostatnimi czasy są bardzo popularnym rozwiązaniem, jednym z powodów takiego stanu rzeczy jest fakt, że można go zakładać m.in. na randki do sukienki z bardzo głębokim dekoltem bądź też do ulubionej bluzki, przeznaczonej na specjalne okazje. Przeprowadzono badania na reprezentatywnej liczbie kobiet, pytając panie o to, które biustonosze bez ramiączek, są tymi, które szczególnie przypadły im do gustu, które z pewnością by wybrały. Najpopularniejszym modelem okazał się biustonosz samonośny koronkowy, zapinany z przodu, w sposób wręcz doskonały modelujący biust. W tym konkretnym modelu, miseczki są z zewnątrz obszyte skórą, z wewnętrznej strony pokryte specjalnym klejem, który sprawia, że doskonale układają się na piersiach. Panie chwalą sobie wygodę oraz komfort noszenia. Innym modelem, który spotkał się z uznaniem płci pięknej jest biustonosz samonośny z wymiennym tyłem, lekki, wręcz wzorcowo modelujący biust.