Jak wybrać idealny gorset dla swojego typu sylwetki

Niezależnie od tego, czy jesteś baletnicą, która potrzebuje gorsetu, który będzie się wyginał z jej kocią gracją, czy sportowcem chcącym zmniejszyć obciążenie pleców, odpowiednio dopasowany gorset jest niezbędnym elementem garderoby. Jednak wybór odpowiedniego rozmiaru i stylu może być trudny. Istnieje tak wiele różnych rodzajów gorsetów – a każdy z nich ma inne mocne i słabe strony. Aby pomóc Ci dokonać właściwego wyboru, stworzyliśmy listę najlepszych gorsetów dla kobiet o różnych kształtach i rozmiarach.

Co to jest gorset?

Gorset to odzież, która pomaga kontrolować wagę ciała poprzez zaciśnięcie talii. Choć gorset noszą głównie kobiety, może on być również noszony przez mężczyzn ze względu na jego użyteczność jako zabawki seksualnej. Gorset to ciasne ubranie wykonane z tkaniny, metalu, a czasem z tworzywa sztucznego, które ogranicza oddychanie i ruchy użytkownika. Najpopularniejsze obecnie rodzaje gorsetów to biustonosze, kamizelki i gorsety. Gorset może być również nazywany krynoliną lub fiszbiną.

Czy powinienem nosić gorset?

Nie każdy musi nosić gorset, choć wiele kobiet uważa go za korzystny z różnych powodów. Jeśli zawsze czułaś się skrępowana swoją wagą i tym, jak wyglądasz w ubraniu, noszenie gorsetu może pomóc ci poczuć się lepiej we własnej skórze. Może też pomóc ci zrzucić zbędne kilogramy, które próbowałaś zrzucić przez ostatnie kilka miesięcy. Ważne jest jednak, aby korzyści z noszenia gorsetu omówić najpierw z lekarzem, ponieważ nie wszystkie kobiety są w stanie odnieść korzyści z tego rodzaju odzieży. Ponadto, jeśli masz mniej niż 18 lat, noszenie gorsetu może być złym pomysłem.

Jak nosić gorset

Jeśli kiedykolwiek nosiłaś gorset, na pewno wiesz, jak bardzo może być niewygodny. Na szczęście istnieje wiele sposobów, by uczynić noszenie gorsetu bardziej znośnym. Można: Planować z wyprzedzeniem – Nie musisz nosić gorsetu dzień w dzień, ale noszenie go przez dłuższy czas może być szkodliwe dla zdrowia. Ważne jest, aby planować z wyprzedzeniem i nosić gorset tylko wtedy, gdy jest to zaplanowane. Zapewnij sobie wsparcie w nowym gorsecie – niektóre gorsety są zaprojektowane tak, by można je było nosić bez żadnego wsparcia, co może powodować dyskomfort podczas noszenia. Ważne jest, abyś zaopatrzyła się w podparcie dla swojego nowego gorsetu, aby nie skończyć z gorsetowym tomahawkiem między piersiami. Dopasuj strój, aby lepiej nosić gorset – Jeśli planujesz często nosić gorset, ważne jest, aby znaleźć taki styl ubioru, który pozwoli Ci go lepiej nosić. Istnieje wiele rodzajów gorsetów – niektóre są przeznaczone do noszenia pod ubraniem, inne do noszenia z kamizelką gorsetową. Ważne jest, aby znaleźć najlepiej dopasowany styl odzieży, tak aby gorset zapewniał większe wsparcie. Ćwiczenia pomagające w noszeniu nowego gorsetu – Czy próbowałeś jogi? Może ona naprawdę pomóc w utrzymaniu prawidłowej postawy i jest wspaniała dla ciała i umysłu. Jeśli musisz często wchodzić i schodzić, spróbuj korzystać ze schodów zamiast windy.

Przymierz swój nowy gorset, aby upewnić się, że jest dobrze dopasowany

Po zakupie nowego gorsetu pierwszą rzeczą, jaką powinnaś zrobić, jest jego przymierzenie. Ważne jest, by go założyć, aby mieć dokładne wyobrażenie o tym, jak pasuje. Jeśli masz różne rozmiary, wymień jeden z nich na inny, aby w razie potrzeby mieć trochę swobody. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące dopasowania nowego gorsetu, skontaktuj się z działem obsługi klienta w lokalnym sklepie, aby porozmawiać z przedstawicielem firmy.

Podsumowanie

Gorsety są rodzajem odzieży, która może pomóc ci poprawić postawę, ujędrnić brzuch, zmniejszyć ryzyko rozwoju cellulitu i promować zdrowy wizerunek ciała. Trzeba jednak wybrać odpowiedni styl i rozmiar, aby w pełni wykorzystać zalety tego ubioru. Jeśli masz mniejszy rozmiar, wybierz mniejszy styl; jeśli masz większy rozmiar, wybierz większy styl. Gdy już znajdziesz idealny styl i rozmiar, możesz nosić swój nowy gorset praktycznie codziennie!