Jak dobrać majtki damskie do figury i ubrania?

Syntetyczne majtki z koronką podrażniają skórę i stanowią pożywkę dla infekcji. I powiedzmy sobie szczerze: czy komukolwiek jest w nich wygodnie? Wygodne stringi damskie doskonale pasują, są przewiewne i nie przypominają o sobie przez cały dzień.

Kształt majtek damskich

Stringi i inne majtki ze sznurkiem ściągającym były po raz pierwszy noszone przez Madonnę i Cher w latach 70. ubiegłego wieku – od tego czasu zyskały na popularności i zmniejszyły swój rozmiar.

Wadą stringów jest to, że powodują otarcia i nie pozwalają skórze oddychać. Ciepło, wilgoć i uszkodzenia mechaniczne mogą spowodować zachwianie równowagi mikroflory pochwy, która staje się podatna na działanie bakterii i infekcji. Obecnie stringi tracą na popularności. Kobiety na całym świecie wybierają obecnie wygodne majtki z wysokim stanem.

Badania wykazały, że kobiety uważają bikini, majtki bezszwowe i brazyliany za najbardziej komfortowe. Ale każda kobieta ma inną budowę ciała, więc noś taki kształt, w którym czujesz się najlepiej. Pamiętaj, że zbyt ciasne majtki mogą powodować podrażnienia, dlatego wybierz odpowiedni rozmiar dla siebie.

majtki damskie

Tkanina wykonania majtek damskich

Dla tych, którzy uwielbiają bieliznę koronkową lub bezszwową, mamy złą wiadomość: Twoja wagina tego nie polubi. Większość bielizny tego typu jest wykonana z tkaniny syntetycznej, która zatrzymuje wilgoć, nieprzyjemny zapach i nie pozwala skórze oddychać. Z tego powodu wzrasta prawdopodobieństwo zakażenia bakteryjnego lub różnych stanów zapalnych. Jedną z najpopularniejszych tkanin sztucznych jest nylon.

Bawełna to optymalna tkanina, która pozwala skórze oddychać i nie zatrzymuje wilgoci. Bielizna wykonana z tego materiału zmniejsza ryzyko rozwoju różnych infekcji pochwy. Jeśli zwykła bawełna powoduje u Ciebie podrażnienia, warto wypróbować bieliznę ekologiczną. Uprawia się ją bez nawozów chemicznych, używa mniej szkodliwych substancji, nie powoduje reakcji alergicznych ani stanów zapalnych.

Jak nosić majtki damskie?

Uważa się, że majtki damskie trzeba zmieniać codziennie. Niektórzy lekarze twierdzą jednak, że można nosić majtki przez dwa dni z rzędu, jeśli dana kobieta nie pociła się i nie ma w tych dniach wydzieliny. Jeśli jednak wydzielina jest obfita i sprawia, że czujesz się niekomfortowo, powinnaś częściej zmieniać bieliznę. Bielizna ma swoją datę ważności. Bieliznę należy zmieniać co sześć miesięcy. W ciągu sześciu miesięcy bielizna nie tylko rozciągnie się, a nawet rozerwie, ale także stanie się siedliskiem różnych grzybów i wirusów. Na bieliźnie pozostają tysiące zarazków, nawet po praniu. Im starsza bielizna, tym większe prawdopodobieństwo podrażnienia lub zakażenia grzybiczego.