Sukienki w stylu boho – dlaczego są modne i czy warto je nosić?

Choć niektórzy uważają, że sukienki w stylu boho są dziś na każdym kroku –  trudno o drugi tak uniwersalny dodatek, jednocześnie zachwycający dostępnością w wielu kuszących i estetycznych wariantach. Oto odpowiedź na pytania, dlaczego ten rodzaj sukienek cieszy się taką popularnością i czy naprawdę warto je nosić!

Sukienki w stylu boho – dla kogo?

Co najważniejsze, sukienka w stylu boho pasuje do każdej kobiety! Zdecydowanie może ją nosić:

  • dojrzała kobieta, która wykonuje pracę w biurze, jak i ta, która chce mieć na sobie coś lekkiego podczas każdego innego typu pracy, np. fizycznej;
  • uczennica, która chce dobrze czuć się w swoim ciele, niezależnie od figury i wzrostu;
  • dziewczynka, szukającej swojego stylu, zakochana w oryginalnych i kolorowych kompozycjach.

Sukienki boho – dlaczego są takie modne?

Jakby tego było mało, sukienki w stylu boho pasują zarówno do imprez weselnych, letnich imprez nad brzegiem morza czy dalekich podróży. Ponieważ mogą być wykonane zarówno z grubego, wysokiej jakości materiału, dzięki czemu sprawdzą się w zimowym okresie, jak i lekkiego, idealnego na lato, gdy chce się po prostu odpoczywać i mieć na sobie coś nieprzylegającego do ciała (co wpływa na komfort i wygodę), są najlepszym z uniwersalnych rozwiązań.

Sukienki w stylu boho można zaobserwować m.in. w social mediach. Influencerki chętnie ubierają je podczas licznych sesji zdjęciowych, używając do tego licznych kreatywnych dodatków, np. bransoletek. To prawda, że sukienki w stylu boho mogą z powodzeniem stać się częścią dowolnej kompozycji dodatków – kapeluszy, biżuterii czy obuwia.

Sukienki w stylu boho – dlaczego warto je nosić?

Sukienki w stylu boho https://ifriko.pl/category/sukienki-boho mają długą historię, choć ich najpopularniejsza forma pojawiła się około 2004 roku. To wtedy styliści zauważyli młodzieżowy luz, który sprawia, że sukienki te pasują do osoby w każdym wieku i podkreślają figurę. Tak, to bardzo ważne, że sukienki boho nadają się zarówno dla osób niskich, wysokich, chudych, jak i tych cieszących się nieco większą sylwetką. Dzięki temu nikt nie musi rezygnować z upragnionego fasonu, co jest ogromną zaletą dla fashionistek, zwracających uwagę na wszystko, co noszą!

Ponadto sukienki boho mają wpływ na… kreatywność. Wielu specjalistów zwraca uwagę, że to idealne ubranie dla kobiet ceniących artystyczny nieład, lubią eksperymentować i tworzyć nietuzinkowe zestawienia. Kwieciste rozwiązania spodobają się romantyczkom, a długie suknie fankom tradycji.

Dzięki temu sukienki w stylu boho są faworytem wśród szaf i nic nie zwiastuje, by w najbliższym czasie miało się to zmienić!