Cechy dobrego i funkcjonalnego szlafroka damskiego

Kobiecy szlafrok nie musi wyłącznie kojarzyć się z kąpielą lub kładzeniem się spać. Wiele dostępnych na rynku modeli ma bardzo funkcjonalną formę. Wpływ na to ma wiele czynników, które przedstawione zostaną w poniższym wpisie.

Optymalna długość szlafroka

Jeśli szlafroki damskie mają spełniać stricte funkcjonalną rolę, to muszą one mieć odpowiednią długość. Najlepiej postawić na modele do kolan, które nie krępują ruchów i jednocześnie zapewniają maksimum komfortu. Można w nich z łatwością wykonywać większość domowych czynności, a nawet… spacerować w przydomowym ogrodzie. Bądź co bądź, taka codzienna aktywność w długim szlafroku „po kostki” byłaby raczej niemożliwa.

Funkcjonalne spięcie szlafroka

Jeśli szlafrok damski ma być funkcjonalny, to musi on być wyposażony w specjalne, odpowiednio przygotowane zapięcie. Z takiego rozwiązania nie muszą korzystać te panie, które nabyły go w zestawie z wygodną koszulką. Takie połączenie sprawia, że można go jedynie narzucić na ramiona. Co więcej, przełoży się ono również na wyższy komfort noszenia. A wracając do tematu zapięcia, można też postawić na gustowne guziczki, które zapewniają więcej komfortu niż standardowy pasek.

Materiał wykonania

Wygodny i komfortowy szlafrok damski powinien być wyprodukowany z określonych materiałów. Warto podkreślić, że muszą być one miękkie, oddychające i – co ważne – nie mogą nadmiernie przylegać do ciała. Specjaliści zalecają, aby postawić na szlafroki wykonane z pluszu. Są one wygodne, miękkie, ciepłe i co najważniejsze – doskonale sprawdzą się również w porze jesiennej i zimowej, gdy temperatura za oknem zdecydowanie spada. Na marginesie warto przypomnieć, że szlafrok ten nadal pozostaje odzieżą osobistą.

Dodatki, które koniecznie trzeba mieć

Funkcjonalne szlafroki damskie powinny posiadać wiele różnych, interesujących dodatków, które poprawią komfort ich codziennego użytkowania. Warto postawić na odzież wyposażoną w co najmniej kilka głębokich kieszeni. Jeśli istnieje taka możliwość, to powinny one być umieszczone po obydwu stronach szlafroka i to na wysokości bioder. Warto zainwestować w modele posiadające kieszenie zapinane na guzik, gdyż gwarantują one, że żaden wartościowy przedmiot nie wypadnie z nich np. w trakcie wylegiwania się w pościeli.

Podsumowując, nawet najbardziej praktyczny szlafrok damski, będzie ukierunkowany głównie na komfortowy wypoczynek. Mimo to, warto postawić również na modele o bardziej praktycznym charakterze, gdyż sprawdzą się one również – mówiąc kolokwialnie – po domu.