Koszula ciążowa – jak wybrać odpowiednią?

Zaawansowana ciąża wymusza zmiany w garderobie, także tej nocnej. Żeby zapewnić sobie spokojny, pełnowartościowy sen, warto zadbać o wygodny strój na noc – idealna będzie lekka, niekrępująca ruchów koszula ciążowa. Jakie kryteria powinna spełniać?

Czym się kierować przy zakupie koszuli ciążowej?

Powiększający się brzuszek sprawia, że dotychczasowe piżamy przestają być dla ciężarnej komfortowe. Mogą uciskać brzuch czy krępować ruchy. Wtedy najwyższa pora na zakup nowej odzieży nocnej. Bezkonkurencyjne są specjalne koszule ciążowe.
Jeśli koszula ma być wygodna, musi spełniać kilka kryteriów. Po pierwsze, warto postawić na dość luźny krój, dzięki któremu piżamka posłuży do końca ciąży. Po drugie, niezwykle istotny jest materiał, z którego została uszyta. Powinien być naturalny, przewiewny, elastyczny i reagujący na ruch. Odpinana góra sprawi, że ubranie posłuży także jako koszula dla karmiącej po porodzie, ponieważ umożliwi wygodne karmienie niemowlaczka piersią.

Gdzie szukać dobrej jakości odzieży nocnej dla przyszłej mamy?

Zarówno koszule ciążowe, jak i koszule dla mam karmiących piersią, a także wersje 2 w 1, oferują sklepy skupiające się na odzieży dla młodych mam. Czasem dział dla ciężarnych znajduje się także w popularnych sieciówkach czy butikach.
Licząc na wysoką jakość, najlepiej stawiać jednak na zakupy w sklepie specjalizującym się w modzie kobiecej i podczas zakupów uważnie przyjrzeć się materiałowi, krojowi czy jakości wykończenia.