Dobra bielizna ciążowa to prawdziwy skarb

Młode mamy zwykle bardzo skrupulatnie stosują się do wytycznych swojego lekarza co do diety, czy unikania niektórych aktywności. Jednak kwestie odpowiedniego dopasowani ubrania jest często pomijana. A dobre ubranie, a zwłaszcza bielizna ciążowa, to prawdziwy skarb. Wyjaśniamy dlaczego.

Co wyróżnia bieliznę ciążową?

W okresie ciąży w ciele kobiety zachodzi wiele zmian, część z nich widać gołym okiem. Rosnący brzuch, powiększone piersi, to właśnie odpowiedzią na te zmiany jest dobrze dobrana bielizna dla ciężarnych. Bielizna dla ciężarnych jest szyta w trosce o komfort przyszłych mam. Kluczową kwestią jest to by nic nie uciskało, zwłaszcza nieustannie rosnącego brzuszka. Dlatego producenci stosują takie materiały i rozwiązania, by nie tylko zapewnić komfort, ale także sprostać temu, że ciało ciężarnej stale się zmienia, i to ekstremalnym tempie.

Co daje dobrze dobrana bielizna ciążowa?

Majtki i rajstopy ciążowe to nie tylko gwarancja komfortu noszenia i bez-uciskowe rozwiązania, zwłaszcza w obrębie brzuszka. To też dodatkowe benefity, bowiem producenci często stosują rozwiązania poprawiające krążenie i zapobiegające opuchliznom. Staniki dla ciężarnych nie tylko dobrze podtrzymują bardziej obfite, w wyniku ciąży, piersi, co odciąża kręgosłup, ale też zapobiega rozstępom. Takie biustonosze mają też zwykle ciekawe rozwiązania, które sprawdzają się już po porodzie, kiedy to przychodzi pora na karmienie piersią.

Wiele ciekawych rozwiązań dla przyszłych mam takich jak biustonosze ciążowe można znaleźć na stronie BiustonoszeDoKarmienia.pl.