Różnice między biustonoszami a biustonoszami do karmienia

W odróżnieniu od normalnych staników biustonosze przeznaczone dla kobiet karmiących posiadają specjalnie przygotowane zapięcia oraz paski. Ma to na celu zapewnienie braku wbijania się ich w ciało.

Dodatkowo konstrukcja takich produktów ma na celu dodatkowe odciążenie zarówno ramion jak też pleców. Kształt biustonoszy ma również sprawić, żeby biust po karmieniu był odpowiedniego kształtu.

Czym cechuje się dobrze dopasowany biustonosz do karmienia?

Cechy takiego biustonosza:
– w zaawansowanej ciąży dobre zakrywa pierś
– przylega ciasno wokół dolnego paska
– ramiączka wygodnie utrzymują piersi
– nie podnosi się do góry, gdy leży się na plecach.

Jak dopasować biustonosz?


Generalnie dobór odpowiedniego stanik nie jest łatwym zadaniem. Wiele kobiet nosi źle dobrane staniki, co oczywiście może w dłuższym okresie czasu prowadzić również do konsekwencji zdrowotnych. Jeśli chce się lepiej dopasować biustonosz do karmienia warto jest zdecydować się na zakupy w profesjonalnych sklepach. W takich miejscach można liczyć na porady ze strony specjalistek.

Biustonosz musi spełniać swoje funkcje


Szczególnie wybierając produkty ciążowe, takie jak biustonosze do karmienia, ważne jest decydowanie się na takie, które będą spełniały swoje funkcje. Zdecydowanie się na nieodpowiednio dopasowane produkty może powodować niepotrzebny dyskomfort, co może być niepotrzebnym powodem dodatkowej frustracji ze strony kobiety. Kluczowe przy wybieraniu biustonoszy ciążowych jest decydowanie się na takie, które będą wygodne w użyciu oraz będą spełniały swoją funkcję odciążania pleców.